Безпека дітей в соціальних мережах

Громадянська освіта та онлайн безпека у мережах для дітей та дорослих.

Урок для учнів 1-4 класу, щоб навчити дітей розпізнавати приватну інформацію в Інтернеті

БУТЬ ОБЕРЕЖНИМ…

Комп’ютерний вірус – це невелика програма, яка має здатність розмножуватися та знищувати інформацію, блокувати роботу комп’ютера.Хакер (від англ. to hack — рубати) — особливий тип комп’ютерних спеціалістів. Нині так часто помилково називають комп’ютерних хуліганів, тобто тих, хто здійснює неправомірний доступ до комп’ютерів та інформації.

Крекер — спеціаліст в області комп’ютерних технологій, діяльність якого пов’язана з намаганням отримати несанкціонований доступ до систем із секретною (конфіденційною) інформацією, комп’ютерний злочинець.

Спам (англ. spam) — масова розсилка кореспонденції рекламного чи іншого характеру людям, які не висловили бажання її одержувати. Передусім термін «спам» стосується рекламних електронних листів.

10 правил безпечного користування Інтернетом:

1. Захистіть свій комп’ютер! Регулярно онов­люйте операційну систему, використовуйте антивірусну програму, використовуйте бранд­мауер. Створюйте резервні копії важливих файлів. Будьте обережні, завантажуючи фай­ли з інтернету.
2. Розповідайте батькам та дорослим про нові можливості, знайдені вами під час роботи в ін­тернеті. Насолоджуйтеся інтернетом разом з ними.

3. Зберігайте свої паролі в таємниці. Вони пови­нні бутипростими, але такими, що їх складно вгадати. Датанародження не доречна як па­роль.

4. Довіряйте своїй інтуїції. Якщо щось в онлайні примушує вас нервувати, поговоріть про це з дорослими.

5.Виберіть правильно ім’я користувача й пере­вірте, щоб воно не відображало жодної особис­тої інформації про вас.

6. Ніколи не давайте своєї адреси, номера те­лефону або іншої персональної інформації, включаючи інформацію про те, яку школу ви відвідуєте або де вам подобається гратися чи відпочивати.

7. Поводьтеся чемно і ніколи не ображайте ін­ших. Правил культурної поведінки треба до­тримувати не тільки в реальному житті, але й тоді, коли знаходитеся за комп’ютером.

8. Поважайте чужу власність в онлайні. Ство­рення незаконних копій творів інших людей: музики, відеоігор, програм — це все одно, що крадіжка товару в магазині.

9. Ніколи не зустрічайтеся зі своїми онлайн-друзями особисто. Вони можуть бути не тими, за кого себе видають.

10. Пам’ятайте: не все, що ви читаєте або бачите в онлайні, є правдивим. Запитайте в дорослих про те, в чому ви невпевнені.

Не можу уявити

І сайти підозрілі,

Настроєні вороже.

А є й такі там сайти,